wtorek, 14 maja 2013

Motyle z papieru

Jak zrobić motyle z papieru? 

papieru wniosą powiew wiosny do każdego, nawet najbardziej szarego mieszkania. Możesz przyczepić je na firance, udekorować nimi kwiaty w doniczce, powiesić je na sznurkach na żyrandolu lub podarować bliskiej ci osobie. Niezależnie od tego jakie masz plany, dowiedz się jak wykonać piękne i kolorowe motyle z papieru  widoczne na zdjęciu obok. To banalnie proste.    

Rzeczy które potrzebujesz: 
kolorowy brystol, czarny marker, korektor, nożyczki, ołówek   


motyle z papieru - szablon
Pobierz szablon dostępny w tym kroku. Pomniejsz go lub powiększ w zależności od swoich potrzeb i wydrukuj na kawałku papieru.

motyle z papieru - krok 2
Brystol w wybranym kolorze złóż na pół. Przyłóż szablon do linii zgięcia (przerywana linia na szablonie powinna pokrywać się z linią zgięcia) idelikatnie odrysuj go ołówkiem. Wytnij otrzymany kształt motyla.

motyle z papieru - krok 3
Na jednym i drugim skrzydle motyla narysuj wybrany wzór. Może on przypominać ten widoczny na zdjęciu obok. Najpierw naszkicuj krawędzie wzoru ołówkiem, a następnie, gdy efekt będzie dla ciebie zadowalający, popraw je czarnym markerem permanentnym.

motyle z papieru - krok 4
Zewnętrzną krawędź skrzydeł motyla pomaluj markerem na czarno. Pogrub również niektóre linie swojego wzoru. Wszystko zależy oczywiście od tego jak ma wyglądać gotowy motyl. Rozłóż papier i zobacz, czy oba skrzydła motyla wyglądają w miarę symetrycznie.

motyle z papieru - krok 5
Białym korektorem zrób plamki na pomalowanych czarnym markerem fragmentach skrzydeł. Motyl gotowy. Wykorzystaj inne kolory brystolu, by zrobić mu wielu tęczowych towarzyszy.Alaa